Centrum logistyczne Górny Śląsk | Miejsca pracy w centrum logistycznym

200 miejsc pracy w centrum logistycznym SEGRO na Górnym Śląsku

Znana nie tylko w Polsce firma Decathlon oddała do użytkowania nowoczesne centrum dystrybucyjne w Gliwicach. Inwestycja realizowana była przez okres około dziesięciu miesięcy. Jej inicjatorzy zakładają, że pozwoli to na dalszą ekspansję firmy, szczególnie w Polsce oraz w Czechach. Na inwestycji skorzystają także okoliczni mieszkańcy ze względu na planowane przyjęcie 200 nowych pracowników.

Decathlon głównym najemcą w centrum logistycznym SEGRO na Górnym Śląsku

Centrum logistyczne SEGRO na Górnym Śląsku wynajmuje firmie Decathlon 31 700 m. kw. powierzchni. Jednak twórcy tego obiektu przewidują także możliwość jego rozbudowy o kolejne 10 000 m. kw. Budynek został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, a także zastosowano nowatorskie rozwiązania techniczne. Wymienić tu można chociażby 450 – metrowy taśmociąg, który będzie miał bezpośrednie zastosowanie podczas odbioru, sortowania, a także wysyłania towarów. Pozwoli on znacznie usprawnić pracę.

Cały system magazynowania umożliwia przechowanie około 14 000 palet, a także 46 000 paczek. Jednak pomysłodawcy hali zadbali także o komfort pracowników i specjalnie dla nich oddano do użytku wielofunkcyjne boisko sportowe w sąsiedztwie centrum logistycznego. Inwestycja zrealizowana została na terenach Katowickiej Strefy Ekonomicznej w ramach centrum logistycznego SEGRO Business Park Gliwice.

Firma Decathlon to sieć sklepów oferujących sprzęt sportowy oraz akcesoria i odzież. W Polsce obecna jest od 2001 roku. Zatrudnia w kraju 1500 osób w 26 sklepach. Nowe centrum dystrybucyjne ma zaopatrywać 40 placówek w Polsce oraz w Czechach.