Centrum logistyczne Górny Śląsk | Rozbudow centrum logistycznego SEGRO

Rozbudowa centrum logistycznego SEGRO w regionie Górnego Śląska

Jeden z potentatów w dziedzinie elastycznych powierzchni biznesowych – deweloper Segro, postanowił powiększyć swoją działalność o śląską inwestycję – Segro Industrial Park Tychy. Na dodatek, ma w planach rozbudowę istniejącego Tulipan Park Gliwice.

Centrum logistyczne na Górnym Śląsku w obrębie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, podstrefa Tychy jest miejscem przygotowań do budowy nowego centrum logistycznego. Inwestycja obejmie 13 – hektarowy obszar znajdujący się niedaleko drogi krajowej nr 86. Ponadto, 22 km od tego miejsca znajdują się Katowice. Początkowy etap projektu zakłada powstanie 15 000 m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej, która może służyć jako magazyny, biura lub powierzchnie pod lekką produkcję.

Centrum logistyczne Segro Industrial Park Tychy zdążyło znaleźć swojego pierwszego najemcę, pomimo tego, że jeszcze nie powstał. Jest nią jeden z obecnych najemców centrum logistycznego Tulipan Park Warszawa – firma Navo PGD. Jest to organizacja, która specjalizuje się w dystrybucji oraz logistyce produktów FMCG. Podpisała ona umowę typu „pre-lease” na wynajem 6 000 m2 w ramach tyskiej inwestycji. Po zakończeniu inwestycji, polski rynek wzbogaci się o kolejne 56 000 m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej. Minimalne powierzchnie do wynajęcia będą liczyły co najmniej 1 600 m2.

W najbliższym okresie ma też ruszyć rozbudowa centrum logistycznego Tulipan Park Gliwice. Jest ono umiejscowione 50 kilometrów na zachód od miasta Tychy. Następny etap projektu przewiduje 18 000 m2 dodatkowej powierzchni magazynowej. 13 500 m2 zostało już wynajęte przez firmy General Motors oraz S&T. Tulipan Park Gliwice ma charakterystyczne położenie, ponieważ znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 oraz kilkanaście kilometrów od skrzyżowania autostrad A1 i A4. Zajmuje działkę o powierzchni 48 hektarów. Realizacja usług logistycznych, zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym, jest zoptymalizowana na tym obszarze, dzięki bliskości Gliwickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej