Centrum logistyczne Górny Śląsk | SEGRO Business Park Gliwice

SEGRO Business Park Gliwice- centrum logistyczne Górny Śląsk

Centrum logistyczny zlokalizowany jest na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefa Gliwice. Magazyny SEGRO na Górnym Śląsku leży 6 km od centrum Gliwic, w pobliżu drogi krajowej 88, która prowadzi bezpośrednio do autostrady A4.

Centrum logistyczne w regionie Górnego Śląska dla małych i średnich klientów magazynowych

SEGRO Business Park Gliwice to centrum logistyczne o powierzchni 9 315 mkw, usytuowany w regionie Górnego Śląska. Inwestycja została zrealizowana z myślą o małych i średnich najemcach, dla których deweloper oferuje powierzchnie magazynowe, z modułami biurowymi, które mogą być zaadaptowane pod lekką produkcję i przygotowane zgodnie z wymaganiami klienta.

Magazyny SEGRO na Górnym Śląsku w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Centrum logistyczne SEGRO Business Park Gliwice posiada ponad 9 000 m2 powierzchni całkowitej. Głębokość budynku wynosi 67.5 m , siatka słupów  ma wymiary 22.50×12.00, całość zapewnia najemcom swobodę aranżacji mimo niewielkiej powierzchni całkowitej. Wysokość hali magazynowej, obiektu w Gliwicach wynosi 8m netto a dopuszczalne obciążenie posadzki 5t/m2.

Budynek wyposażony jest w takie systemy zabezpieczeń jak tryskacze oraz klapy dymowe. Warto również zauważyć, że magazyn jest przystosowany do świadczenia usługi Crossdock, polegającej na przeładowaniu towaru i wysłaniu go w dalszą drogę bez konieczności pośredniego magazynowania.

SEGRO istotnym deweloperem magazynowym na terenie Europy

SEGRO to wiodący deweloper i zarządca nowoczesnej powierzchni biznesowej, którą dysponuje w całej Europie. Spółka może pochwalić się posiadaniem statusu firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”) i jest notowana na giełdzie w Londynie. SEGRO posiada fundusze o wartości blisko 5,1 mld funtów, w skład których wchodzi nowoczesna powierzchnia magazynowa i produkcyjna, zlokalizowana w pobliżu głównych centrów biznesowych i ośrodków komunikacyjnych takich jak porty, lotniska czy węzły autostradowe.